BUDOUCNOST PATŘÍ TĚM, KDO VĚŘÍ SVÝM KRÁSNÝM SNŮM - Aleanor Roosevelt

JAK TEDA SPRÁVNĚ VYBRAT KVALITNÍ HOKEJOVOU AKADEMII

JAK TEDY SPRÁVNĚ VYBRAT KVALITNÍ HOKEJOVOU AKADEMII  ?


Důležitým faktorem při Vašem výběru by mělo být, kdo Vám bude dítě trénovat  !!!


Každý trenér Vám samozřejmě bude tvrdit, že je ten nejlepší, a že on umí rozpoznat chyby v hokejových dovednostech vaší ratolesti, ale jestli je to opravdu pravda, laik jen těžko rozpozná. Proto by vaším hlavním vodítkem volby trenéra (či hokejové akademie) mělo být to, jestli trenér má trenérskou licenci, dlouhodobé zkušenosti s trénováním mládeže ( nejlépe i v klubu ) a když se k tomu přidají i hráčské zkušenosti z nejvyšších našich a celosvětových soutěží, tak si myslím, že toto už může  vypovídat o kvalitě a kvalifikaci trenéra.

Pokud jakékoli toto kritérium chybí, může to znamenat problém.


Takže se velice často stává, že trenér s licencí bez hráčských zkušeností je spíše teoretikem, který má sice vše nastudováno z knížek, ale u prováděných cvičení Vám není schopný říci, k čemu přesně toto cvičení dítěti v následné situaci ve hře vůbec bude dobré a kde ve hře se s ním může setkat. A také to, že trenér, který má sice bohaté hráčské zkušenosti, ale chybí mu studium trenérské licence a praxe s mládeží, ještě zákonitě nemusí znamenat, že je dobrým trenérem. 


A na to jsem se v mé academii  po dřívějších zkušenostech zaměřil. Oslovil jsem trenéry, kteří podle mne všechna tato kritéria splňují. Všichni z mé academie pracují v klubu a to je podle mého názoru jeden z důležitých faktorů, který by měl trenér v academii mít.


Proč? … Protože zná problematiku trénování v klubu, dokáže se vžít do role nespokojeného rodiče, jelikož se s ním setkává dnes a denně. Ví, přesně na co v klubu nezbývá čas a co je tedy nutné trénovat navíc. Dovede skloubit cvičení, která následně lze praktikovat ve hře, což je velice důležité !!! A ne jen tupě trénovat cvičení, které ve hře hráč ani nepoužije.

 

Proto si myslím, že naši trenéři dokážou nastavit a připravit trénink v akademii tak, aby nenarušoval metodiku klubového trénování a zároveň tak dokáže hráče rychle zlepšovat a zdokonalovat.

 

 

Czech Stars Hockey Academy

CZECH STARS HOCKEY ACADEMY
WWW.HOKEJOVASKOLA.EU
Partneři
LED Profes
Hopsárium